Nasz cel

Cel określony jest jasno — NIEUSTANNY ROZWÓJ.

 

Ten cel przyświeca nam od momentu powstania Multusa i jest skutecznie realizowany przez właścicieli firmy.

Po osiągnięciu jednego celu obierany jest następny. Po to, żeby być sprzedawcą i usługodawcą na najwyższym poziomie.

 

Jednym z celów jest stworzenie centrum bankietowo - konferencyjnego, w którym będzie wyeksponowana zabytkowa wieża, znajdująca się na terenie nieruchomości firmy.

Misja firmy

Misją właścicieli firmy Multus jest wspieranie rodzinnego Zabrza oraz Śląska poprzez różne aktywności. Głównym kierunkiem misji jest promowanie lokalnych społeczności poprzez:

  • wspieranie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi
  • sponsoring zawodników Runmageddonu
  • sponsoring Górnika Zabrze
  • sponsorowanie Mistrzostw Strongman w 2010 roku

Kolejny kierunek to wydobywanie architektonicznego piękna zapomnianych i zaniedbanych obiektów. Tak właśnie było z pięknym, zabytkowym budynkiem z 1914 przy ul. Pułaskiego 17. Popadał w ruinę przez 11 lat, po upadku Zakładów Mięsnych.

 

Dlatego w 2012 roku budynek został wykupiony przez firmę Multus, przeszedł gruntowny remont mający na celu odtworzenie pierwotnego wyglądu budynku oraz przystosowanie go do nowej funkcji. Efekt zawdzięczamy odnalezieniu historycznej dokumentacji fotograficznej.

 

Budynek składa się z pięciu kondygnacji o zróżnicowanych powierzchniach, w przedziale 220-260 m2 każda. W przyszłości planowane jest stworzenie nowoczesnego centrum konferencyjno - bankietowego z zaadoptowaną na restaurację zabytkową wieżą.

 

Nasza historia

2005

Powstanie Multus – założenie firmy przez Annę i Arkadiusza Patyk. Od początku naszego istnienia jesteśmy w Zabrzu, gdzie zaczynaliśmy od sprzedaży dywanów. Niemniej jednak ze względu na szybki rozwój musieliśmy poszerzyć horyzonty o nowe rodzaje działalności.

2012

Zakup terenów –  po byłych Zakładach Mięsnych w centrum Zabrza. Został wytyczony nowy odłam firmy. Zajmuje się on zarządzaniem nieruchomościami i stworzyły go niezależne, wyspecjalizowane grupy zajmujące się: realizacją inwestycji kubaturowych, remontem i utrzymaniem obiektów, najmem, obsługą porządkową. Aktualnie obsługa nieruchomości obejmuje około 50 firm.

2013

Stara dyrekcja –  budynek przeszedł gruntowy remont, mający na celu odtworzenie pierwotnego wyglądu budynku oraz przystosowanie go do nowej funkcji, co stało się możliwe dzięki odnalezieniu historycznej dokumentacji fotograficznej.

2015

Nowa dyrekcja – drugi (po renowacji Starej Dyrekcji) z etapów rewitalizacji terenu po byłych Zakładach Mięsnych „Maćko” w Zabrzu.

2018

Otwarcie ReShape– najnowocześniejszego na Śląsku kompleksu siłowni, fitness, SPA i centrum zdrowia.

Podstrony informacyjne

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności